sobota 4. júla 2015

fazuľkový prívarok

...s čerstvým kôprom, strateným vajcom...k tomu ani nie je čo dodať :)


Suroviny
 • zelená fazuľka
 • zemiaky, kôpor, cibuľa, cesnak, bobkový list
 • maslo, hladká múka, sladká smotana na varenie
 • sladká mletá paprika, soľ, ocot
...zo zelenej fazuľky som odkrojil konce a nakrájal so ju na 2,6 cm kúsky :) ... na masle som orestoval nakrájanú cibuľu a dva strúčiky cesnaku, pridal som štipku sladkej mletej papriky, osolil som a pridal nakrájanú fazuľku...po 6 minútach som ju zalial vriacou vodou a pridal dva čerstvé bobkové listy...


...asi po desiatich minútach som k fazuľke pridal aj na kocky nakrájané zemiaky. Keď sa uvarili zemiaky, v sladkej 10% smotane som rozhabarkoval dve lyžice hladkej múky a pridal som ju k takmer uvarenej fazuľke. Všetko spolu prevrelo a keď sa to spolu varilo asi 11 minút, ochutil som lyžicou octu, ako som už niekde písal....s octom opatrne, lebo sa dá pridať aj do taniera, ale vonku ho už nevyberiete :)
Prívarok som odstavil, dochutil ho nakrájaným čerstvým kôprom a orieškom masla.  Medzitým mi už v menšom hrnci vrela osolená voda s dvoma lyžicami octu. Vajce som rozklepol do šálky, octovú vodu som v hrnci lyžicou roztočil a vajíčko do nej šupol...voda sa točila a tak bielko krásne obalilo žĺtko, varil som ho na slabom plameni asi 2 minúty, len aby sa bielko zatiahlo a žĺtko ostalo krásne tekuté...
Na tanieri som prívarok so strateným vajíčkom prizdobil vlastnoručne na okne vypestovanou petržlenovou vňaťou...dobrú chuť :)


QR Code - stiahni si recept do mobilu


2 komentáre:

 1. Tie lusky si meral so šublerou (posuvným meradlom) na 2,6 cm ?

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. samozrejme...a rozmer treba presne dodržať... :) vo väčšine mojich receptov, nájdeš zaujímavé rozmery, alebo iné "srandičky" ...zvyknem potom dať smajlíka, aby bolo jasné ako som to myslel (v tomto som ho už doplnil) ...pekný deň :)

   Odstrániť